Załóż swoje konto!
  • Strona główna
  • Kontakt
  • Dokumenty
  • Plan lekcji
  • Galeria
  • Przedszkole
    • Program "Dwujęzyczne Dzieci"
      • Informacje o Programie Powszechnej Dwujęzyczności
      • Certyfikat Programu "Dwujęzyczne Dzieci"
  • Rekrutacja 2026
    • Zarządzenie Wóta Gminy Miłki w sprawie rekrutacji w 2026 roku
    • Rekrutacja I klasa 2026/2027
    • Rekrutacja przedszkole 2026/2027
    • Zgłoszenie dziecka do klasy 1 SP 2026/2027
    • Zgłoszenie dziecka do przedszkola 2026/2027
    • Deklaracja o kontynuowaniu wych. przedszkolnego 2026/2027
    • Rezygnacja z dowozu autobusem szkolnym 2026/2027
    • Zezwolenie na dojazdy szkolnym autobusem 2026/2027
    • Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola 2026/2027
  • Strona BIP
Strona główna

Szkoła

  • Aktualności
  • Nauczyciele
  • Rada Rodziców

Informacje

  • Ogłoszenia Dyrektora Szkoły
  • Spotkania z rodzicami w roku 2025/2026
  • Wykaz podręczników 2025/2026
  • Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2025/2026
  • Elektroniczna skrzynka podawcza
  • RODO

Przedszkole

  • Wiadomości z przedszkola
  • Program "Dwujęzyczne Dzieci"
  • Certyfikat Programu "Dwujęzyczne Dzieci"

 

 

 

Archiwum

  • maj, 2021
  • październik, 2020
  • maj, 2020
  • marzec, 2020
  • luty, 2020
  • wrzesień, 2019
  • czerwiec, 2019
  • maj, 2018
  • październik, 2017
  • wrzesień, 2014
  • listopad, 2013
  • wrzesień, 2012

Nie zapomnimy

Szczegóły
Utworzono: czwartek, 26, wrzesień 2013 11:03

Nie zapomnimy-124 września 2013 roku młodzież naszego gimnazjum przybliżyła swoim rówieśnikom oraz młodszym kolegom ze szkoły podstawowej wydarzenia, które rozegrały się w Katyniu i okolicach w latach 1939-1940. Uczestnicy apelu dowiedzieli się, że 17 września 2013 r., w rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę, na terenie naszej miejscowości został posadzony Dąb Pamięci oraz odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą porucznikowi Bogumiłowi Dryżała, który w bestialski sposób został zamordowany przez NKWD w Charkowie. W skupieniu i zadumie wsłuchiwali się w nostalgiczne wiersze i piosenki upamiętniające to tragiczne wydarzenie. Panie, Agnieszka Hryszko oraz Renata Ilnicka, które przygotowały montaż, mają nadzieję, że młodzi ludzie zdali sobie sprawę z tego, że spoczywa na nich obowiązek zachowania pamięci o bohaterach Katynia.

 

Galeria zdjęć

Agnieszka Hryszko

Akcja Sprzątania 2013

Szczegóły
Utworzono: czwartek, 26, wrzesień 2013 11:01

Akcja Sprzątania 2013-4 "Odkrywamy czystą Polskę" - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja Sprzątania Świata. Działania w terenie poprzedziły pogadanki i zajęcia ekologiczne. Ze względu na niesprzyjającą pogodę uczniowie ZPO w Miłkach wyruszyli w teren dopiero 23 września. Tego dnia szóstoklasiści  wzięli udział w happeningu, którego celem było zmotywowanie lokalnej społeczności do odpowiedzialnego postępowania z odpadami, zwrócenie uwagi na czystość najbliższego otoczenia oraz wyrobienie nawyku sprzątania po sobie. Dzieci  z kolorowymi transparentami przemaszerowały przez centrum Miłek, wręczyły ulotki napotkanym mieszkańcom. W akcji sprzątania uczestniczyły kl. I-VI SP oraz z gimnazjum. Motywujące jest to, że uczniowie napotkali mniej śmieci niż w poprzednich latach, co świadczy o efektach edukacji odpadowej.  Ogółem zebrano 40 worków odpadów. Na zakończenie dzieci upiekły kiełbaski w ognisku.

 

Galeria zdjęć

M.Tarnacka

Ocalić od zapomnienia

Szczegóły
Utworzono: poniedziałek, 23, wrzesień 2013 10:31

Ocalić od zapomnienia-617 września 2013 r. uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miłkach uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia tablicy dla uhonorowania porucznika Bogumiła Dryżała, który zginął w Charkowie. Po uroczystej Mszy św. gimnazjaliści zaprezentowali montaż słowno-muzyczny ?Prawdy nie można rozstrzelać.? Zaproszeni goście, Starosta Powiatu pan Wacław Strażewicz, Wójt Gminy Miłki pan Stanisław Wąsiakowski oraz Dyrektor ZPO w Miłkach pani Bożena Ferenc,  w swoich przemówieniach zwrócili uwagę na ogromną rolę młodych ludzi, na których spoczywa obowiązek, by ocalić od zapomnienia polskich bohaterów, którzy oddali życie za ojczyznę. Przedstawiciele samorządu odsłonili pomnik, a żołnierze przeprowadzili Apel Poległych, w którym mimo ulewy uczestniczyło wielu mieszkańców gminy. Na zakończenie pod pomnikiem złożono kwiaty, by chociażby w ten skromny sposób uczcić pamięć żołnierzy zamordowanych przez NKWD.

 

Galeria zdjęć

Agnieszka Hryszko

Bezpieczna droga do przedszkola

Szczegóły
Utworzono: poniedziałek, 23, wrzesień 2013 10:16

Bezpieczna droga do przedszkola-5W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym w przedszkolu realizowany był temat dotyczący bezpieczeństwa dziecka w drodze do przedszkola.  Odbył się cykl zajęć z tego zakresu. Dzieci przyswoiły podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Nauczyły się piosenki i wiersza o ruchu drogowym. Brały udział w konkursach, rozwiązywały zagadki, rysowały i malowały różne znaki drogowe. Podsumowaniem było spotkanie  z pracownikami Staży Gminnej, podczas którego dzieci miały możliwość zadawania nurtujących je pytań, a tym samym pogłębienia wiadomości. Dzieci mogły z bliska obejrzeć samochód, jakim poruszają się pracownicy straży. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały prezenty w postaci opasek odblaskowych i kolorowanek. Zaplanowano również następne spotkanie, podczas którego odbędzie się projekcja filmu o ruchu drogowym.

 

Galeria zdjęć

Janina Tytła

Kierowcy rajdowi w naszej szkole

Szczegóły
Utworzono: czwartek, 12, wrzesień 2013 18:35

Kierowcy rajdowi w naszej szkole-2Miłośnicy wyścigów samochodowych z utęsknieniem oczekują najbliższej niedzieli, czyli 15 września, by podziwiać zmagania mistrzów kierownicy na drogach naszej gminy podczas kolejnego odcinka 70 Rajdu Polski. Tymczasem w poniedziałek 9 września do szkoły zawitali niespodziewani goście: znany olsztyński kierowca rajdowy Zbigniew Staniszewki (?Stanik?) wraz z ekipą. Podczas tego spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat konstrukcji samochodów rajdowych, specjalnego niepalnego kombinezonu oraz posłuchać opowieści o pasji pana Staniszewskiego. Członkowie ekipy cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania, zaprosili zebranych do oglądania pokazów w niedzielę, podpowiedzieli, które odcinki będą transmitowane w telewizji oraz poinstruowali młodych widzów, jak należy zachowywać się, gdy zbliża się samochód. Szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo widzów podczas wyścigu i bezwzględne podporządkowywanie się służbom organizacyjnym. Na pamiątkę tego spotkania dzieci otrzymały autografy od kierowców oraz gadżety odblaskowe z logo PZM ? głównego organizatora imprezy. Przypomnijmy: Zbigniew Staniszewski i Paweł Drahan będą jechali fordem fiestą RRC nr 26 (biało-niebieskie auto z pomarańczowym przodem).

 

Galeria zdjęć

Jolanta Kalisz

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Szczegóły
Utworzono: środa, 04, wrzesień 2013 23:01

Nowy rok szkolny rozpoczęty-12 września był najzimniejszym dniem tegorocznego lata. Widocznie nawet przyroda współczuła uczniom, że kończą się wakacje i zaczyna ciężka praca. Pani dyrektor Bożena Ferenc szczególnie ciepło powitała w progach szkoły pierwszaków, zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z edukacją, czyli uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Miłkach, jak również uczniów klas I Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miłkach. Życzymy im, aby dobrze czuli się w murach naszej placówki, a wszystkich pocieszamy, że na kolejne wakacje musimy poczekać już tylko 10 miesięcy.

 

Galeria zdjęć

Agnieszka Hryszko

Nareszcie wakacje

Szczegóły
Utworzono: piątek, 05, lipiec 2013 11:20

Nareszcie wakacje-5Rok szkolny 2012/2013 ciągnął się bardzo długo i wydawało się, że nigdy się nie skończy. Wreszcie nadszedł ten uroczysty dzień i 28 czerwca 2013r. zebraliśmy się przed szkołą, aby rozpocząć wakacje oraz uroczyście pożegnać absolwentów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Na zewnątrz było zimno i pochmurno, ale ze wszystkich biła radość z powodu zbliżających się wakacji. Po uroczystym przekazaniu pocztu flagowego nastąpiło ślubowanie uczniów opuszczających już mury naszej szkoły. Następnie wójt gminy Miłki pan Stanisław Wąsiakowski wręczył nagrody uczniom, którzy w szkole podstawowej oraz w gimnazjum osiągnęli najwyższe średnie. Wychowawcy klas wraz z panią dyrektor Bożeną Baranowską pogratulowali i wręczyli nagrody wszystkim tym, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Uroczystość zakończyła się wspaniałym wykonaniem poloneza przez uczniów gimnazjum. Życzymy wszystkim udanych wakacji.

Galeria zdjęć

Agnieszka Hryszko

Strona 118 z 132

  • start
  • poprz.
  • 113
  • 114
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 119
  • 120
  • 121
  • 122
  • nast.
  • koniec
209101
Zalogowani 0
Goście 4
Zarejestrowani 94

ZPO Miłki 2012 © Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Marek Baranowski

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.