Załóż swoje konto!
  • Strona główna
  • Kontakt
  • Dokumenty
  • Plan lekcji
  • Galeria
  • Przedszkole
    • Program "Dwujęzyczne Dzieci"
      • Informacje o Programie Powszechnej Dwujęzyczności
      • Certyfikat Programu "Dwujęzyczne Dzieci"
  • Rekrutacja 2026
    • Zarządzenie Wóta Gminy Miłki w sprawie rekrutacji w 2026 roku
    • Rekrutacja I klasa 2026/2027
    • Rekrutacja przedszkole 2026/2027
    • Zgłoszenie dziecka do klasy 1 SP 2026/2027
    • Zgłoszenie dziecka do przedszkola 2026/2027
    • Deklaracja o kontynuowaniu wych. przedszkolnego 2026/2027
    • Rezygnacja z dowozu autobusem szkolnym 2026/2027
    • Zezwolenie na dojazdy szkolnym autobusem 2026/2027
    • Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola 2026/2027
  • Strona BIP
Strona główna Aktualności

Szkoła

  • Aktualności
  • Nauczyciele
  • Rada Rodziców

Informacje

  • Ogłoszenia Dyrektora Szkoły
  • Spotkania z rodzicami w roku 2025/2026
  • Wykaz podręczników 2025/2026
  • Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2025/2026
  • Elektroniczna skrzynka podawcza
  • RODO

Przedszkole

  • Wiadomości z przedszkola
  • Program "Dwujęzyczne Dzieci"
  • Certyfikat Programu "Dwujęzyczne Dzieci"

 

 

 

Archiwum

  • maj, 2021
  • październik, 2020
  • maj, 2020
  • marzec, 2020
  • luty, 2020
  • wrzesień, 2019
  • czerwiec, 2019
  • maj, 2018
  • październik, 2017
  • wrzesień, 2014
  • listopad, 2013
  • wrzesień, 2012

Świąteczne zajęcia dla dzieci i rodziców

Szczegóły
Utworzono: piątek, 03, styczeń 2014 15:48

Świąteczne zajęcia dla dzieci i rodziców18 grudnia 2013 r. rodzice najmłodszej grupy przedszkolaków uczestniczyli w zajęciach otwartych zorganizowanych przez panią Małgorzatę Tercjak. Przedszkolaki były zachwycone, że ich mamy, a nawet babcie razem z nimi usiadły przy stolikach i wraz z pociechami wspólnie wykonywali ozdoby świąteczne. Maluchy pilnie słuchały wskazówek rodziców, same podpowiadały, jak należy ozdobić bombki czy łańcuchy.  Takie zajęcia pozwoliły rodzicom lepiej poznać swoje pociechy, podpatrzeć, jak radzą sobie z zadaniami i jak funkcjonują w grupie. Maluchy zaś były szczęśliwe, że mogą zrobić coś wspólnie z mamusiami, które na co dzień są bardzo zabiegane. Efektem pracy były piękne ozdoby choinkowe, którymi przedszkolaki zamierzały ozdobić swoje choinki. Po pracy chętnie posiliły się ciastem przygotowanym przez rodziców.

 

Galeria zdjęć

Agnieszka Hryszko

Mikołajkowy turniej

Szczegóły
Utworzono: poniedziałek, 23, grudzień 2013 23:50

Mikołajkowy turniej-9W dniu 12.12.2013 na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie, aby rozegrać I Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej Chłopców. Do rozgrywek przystąpiły reprezentacje klas I, II, III Gimnazjum oraz drużyna Szkoły Podstawowej. Mecze stały na wysokim poziomie, a rywalizacja choć czasami ostra sportowym duchem rozładowywała napięcie wśród zawodników. Kibice dopisali, dopingując  swych faworytów. Najlepszym zespołem w całych rozgrywkach okazała się reprezentacja klas II Gimnazjum. Oprócz pucharu dla najlepszej drużyny były również nagrody indywidualne, które zdobyli: Kamil Siedlecki (klasa II Gimnazjum)– najlepszy strzelec oraz Mateusz Magnuszewski (klasa VI Szkoła podstawowa) – najlepszy zawodnik turnieju.

Końcowe wyniki:

  1. Reprezentacja klas II Gimnazjum                  9          17 - 8
  2. Reprezentacja klas III Gimnazjum                 6          17 - 6
  3. Reprezentacja klas I Gimnazjum                   3          5 - 15
  4. Reprezentacja Szkoły Podstawowej              0          7 - 17

 

Galeria zdjęć

Jakub Aleksiejczuk

Dyniogłowy rozstrzygnięty

Szczegóły
Utworzono: poniedziałek, 16, grudzień 2013 17:13

Konkurs Nasze przedszkolaki z grupy 5 i 6 latków  brały  udział w konkursie plastycznym organizowanym  przez miejscowy Ośrodek Kultury. Dzieci przyniosły  ogromne dynie i wspólnie z nauczycielkami i rodzicami świetnie bawiły się podczas „patroszenia” pestek i wycinania śmiesznych otworów. Jednak najwięcej emocjonującej zabawy przyniosły zapalone  świece, które przemieniły dynie w lampiony. Dyniowe cudaki i  „Jesienna dama”  z kabaczka w słomkowym kapeluszu w dalszym ciągu stanowi dekorację Ośrodka Kultury. Po rozstrzygnięciu konkursu dzieci zajęły pierwsze miejsce i otrzymały nagrody w postaci puzzli, ogromnego kompletu kredek oraz książki. Serdecznie dziękujemy.

 

Galeria zdjęć

Janina Tytła

Joanna Górska

Mikołajki w szkole

Szczegóły
Utworzono: poniedziałek, 16, grudzień 2013 17:10

Mikołajki w szkoleTradycyjnie 6 grudnia w naszej szkole zrobiło się bardzo czerwono i bardzo słodko. Od samego rana z różnych stron nadciągały do szkoły postacie w czerwonych czapkach. Zarówno młodsi i starsi tego dnia chcieli wziąć udział we wspólnych obchodach mikołajkowego dnia. W szkole podstawowej Mikołaj witał dzieci i częstował cukierkami i lizakami, pozował do wspólnych zdjęć, odwiedzał uczniów w klasach i sprawdzał kto był grzeczny. Uczniowie obdarowywali się drobnymi upominkami, głownie słodyczami. W gimnazjum ogłoszono konkurs na mikołajkowe przebranie i zwycięska klasa III a w nagrodę została zwolniona z odpytywania na lekcjach w najbliższy poniedziałek. Budynek szkoły ozdobiono świątecznymi dekoracjami.

 

Galeria zdjęć

Samorządy Uczniowskie SP i Gim.

Tuwim znany i lubiany...

Szczegóły
Utworzono: piątek, 13, grudzień 2013 11:20

Tuwim znany i lubianyZ okazji obchodów Roku Juliana Tuwima w bibliotece szkolnej przeprowadzono szereg imprez i konkursów czytelniczych. Z Tuwimem weselej! Pod takim hasłem zostały zorganizowane  konkursy pięknego czytania, recytatorski oraz plastyczny. W październiku i listopadzie uczniowie klasy szóstej pomogli w   przeprowadzeniu cyklu spotkań Tuwim znany i lubiany...dla uczniów szkoły podstawowej. W głośne czytanie utworów poety szczególnie aktywnie angażowali się trzecioklasiści. Wesołe  rymowanki zaprezentowali młodszym koleżankom i kolegom. "Wszyscy kochamy wiersze Tuwima, zna je już prawie każda rodzina." Cytując słowa z przedstawienia mamy nadzieję, że utwory poety nie odejdą w zapomnienie i będą dostarczać wiele radości następnym pokoleniom czytelników.

 

Galeria zdjęć

Magdalena Tarnacka

Pielgrzymka do Świętej Lipki i Gietrzwałdu

Szczegóły
Utworzono: piątek, 13, grudzień 2013 11:17

Pielgrzymka 201325 listopada uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w pielgrzymce do Świętej Lipki i Gietrzwałdu. Wyjazd został zorganizowany z  inicjatywy pani Haliny Warszewskiej z okazji obchodów Roku Wiary. Dzieci obejrzały sanktuarium w Świętej Lipce, jeden z najbardziej znanych kościołów na Warmii i Mazurach  nazywany "Częstochową Północy".  Następnym punktem pielgrzymki był Gietrzwałd, miejsce objawień Matki Bożej, które miały miejsce dziewiętnaście lat po objawieniach w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Oprócz zwiedzania nie zabrakło też czasu na wspólną modlitwę podczas mszy świętej.

 

Galeria zdjęć

Magdalena Tarnacka

To Twoje życie, człowieku

Szczegóły
Utworzono: piątek, 13, grudzień 2013 11:13

Koncert profilaktyczny6 grudnia 2013 roku po raz kolejny gościliśmy w murach naszej szkoły artystę Sławka Pyrkę, który poprowadził koncert profilaktyczny dla uczniów kl. I - III gimnazjum pod hasłem "To Twoje życie, człowieku". Piosenkarz śpiewając, a także opowiadając historie i dowcipy, zwrócił uwagę młodych słuchaczy na to, jak ważne jest zdrowie. W obrazowy sposób programował gimnazjalistów na dobro. Przestrzegał przed zażywaniem wszelkiego rodzaju używek. Podał wiele przykładów z życia młodzieży, która weszła w konflikt z prawem po użyciu środków odurzających. Wskazał, jakie kary grożą za posiadanie, używanie i rozprowadzanie narkotyków. Obrazowo opisał, jak zmienia się ciało i umysł człowieka  po zażyciu amfetaminy.

Słuchacze byli pod wrażeniem talentu artystycznego i gawędziarskiego naszego gościa. Na pewno wzięli też sobie do serca jego rady. 

Słowno-muzyczny program zapobiegania agresji i profilaktyki uzależnień "To Twoje życie, człowieku" był sponsorowany przez wójta Gminy Miłki ze środków przeznaczonych na działalność Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dziękujemy.

 

Galeria zdjęć

Agnieszka Hryszko

Więcej artykułów…

  1. Niecodzienna wizyta w bibliotece szkolnej
  2. I Turniej Taekwondo o Puchar Starosty Giżyckiego
  3. Mikołajki
  4. Barbórka
  5. Pożegnanie roku Tuwima

Podkategorie

Strona 116 z 133

  • start
  • poprz.
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 115
  • 116
  • 117
  • 118
  • 119
  • 120
  • nast.
  • koniec
209118
Zalogowani 0
Goście 34
Zarejestrowani 94

ZPO Miłki 2012 © Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Marek Baranowski

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.